Plesové šaty

Plesové šaty

Plesové šaty

Chystáte se na ples a nevíte jaké šaty na sebe? Poradíme vám! Jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru plesových šatů je, abyste se v nich cítili pohodlně. Hvězdou večera nebudete ani v tom nejlepším modelu, pokud vám šaty nesednou všude tak, jak by měly a budou odhalovat, nebo naopak zahalovat více než byste chtěli.

Střih plesových šatů musí sedět vaší postavě a barva by měla ladit s vaší pletí. Protože ples je především taneční záležitostí, musíte se v nich cítit příjemně při tanci. Šaty nesmí nikde tlačit a ani se od těla odtahovat. Všechny tyto malé nedostatky dokáží většinou v salonech bez poplatku odstranit, aby bylo vše tak jak má.

Barvy plesových šatů

Barvu plesových šatů byste v žádném případě neměli podcenit. Výhodou současnosti je, že se už nemusíme striktně oblékat do tmavých barev jako to bylo zvykem. Na druhé straně, pokud sáhnete po tmavé klasice, nic nezkazíte.

Světlovlasá ženám a ženám s bledou pokožkou nejvíce sedí pastelové světlé barvy. Brunetky a ženy s tmavší pokožkou by měly sahat po tmavších odstínech. Moderní jsou také výrazné barvy jako modrá, červená, fialová či žlutá, která se nejvíce hodí k  černovláskám .

Doplňky k plesovým šatům

Základem úspěchu je vhodně sladit doplňky s vybranými plesovými šaty. Boty by měly být stejné barvy jako kabelka a ladit k šatům. Samozřejmě, boty vybírejte tak, aby byly vhodné k tanci. Na výběr máte množství druhů ozdob, které dotvářejí celkový dojem. Jde především o různé spony do vlasů, čelenek, náramky a náhrdelníky. V zásadě se držte pravidla, že méně je někdy více. S jejich množstvím to nepřehánějte a  barevně jejich slaďte s plesovými šaty.